novinky

<< zpět

Mechaniky použité u křesel Sedus

26. 07. 2009 16:42:30

sedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezení

Permanentní kontakt zádové opěrky

Synchronní mechanika

Similární mechanika


Patentovaný systém permanentně kontaktního opěradla podporuje při všech pohybech těla přirozené esovité zakřivení páteře a umožňuje tak přirozené zatěžování a odlehčování svalů a páteře.


Synchronní mechanika mění úhel otevření mezi sedadlem a opěradlem v poměru, který je pro tělo příznivý. Podporuje střídání pozic sezení předklonu a záklonu, a tak tím odstraňuje statické napnutí svalů.


Patentovaná similární mechanika firmy Sedus zaručuje nejlepší komfort při sezení. Při dynamickém sezení zabezpečují optimálně nastavené pružiny zvláště vyvážené průběhy napínacích sil. Sedadlo a opěradlo se pohybuje plně v souladu s pohybem těla.

sedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezení

Similární mechanika N

Nastavení naklopení sedáku dopředu

Sedo-liftová mechanika


Je dalším vývojovým stupněm similární mechaniky, který umožňuje mírné sklopení sedadla dopředu. Při předem dané pracovní ploše se dá sedák nastavit výše a vzniklý úhel v kolenou (>90º) odstraňuje zvýšený tlak na spodní část stehen a podporuje lepší prokrvení nohou


Základní vodorovná poloha sedáku lze pomocí tohoto nastavení změnit o 4° dopředu. Při předem dané pracovní ploše se dá sedák nastavit výše.


Patentovaná bezpečnostní mechanika (kombinace rastrové mechaniky s plynovou) samovolně zvedá sedák židle. Zajišťuje měkké odpružení sedadla i v nejnižší pozici výškového nastavení (viz hluboké odpružení sedadla).

sedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezení

Rastrová mechanika

Hluboké odpružení sedadla

Plynová mechanika


Je alternativní mechanikou k Sedo-liftové mechanice, pokud židli používá jen jedna osoba a nejsou požadavky na časté změny výškového nastavení sedáku.
Také tato mechanika zajišťuje měkké odpružení sedadla i v nejnižší pozici sezení (viz hluboké odpružení sedadla).


Mechanická centrální pružina se stará o příjemné odpružení sedadla při dosednutí. Zaručuje plné odpružení i v nejnižší pozici výškového nastavení a zabraňuje tak při dosednutí nezdravým nárazům na plotýnky.


Další alternativa k Sedo-liftové a rastrové mechanice. Plynulé výškové nastavení v Sedus - kvalitě má též pětiletou záruku.

sedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezení

Výškově nastavitelná opěrka zad

Výškově nastavitelná bederní opěra páteře (lordóza)

Dorsokinetická opěrka zad


Výšku opěradla je možno nastavit individuálně dle velikosti uživatele.


Patentovaná výškově nastavitelná lordózní opěrka uvnitř čalounění opěradla pečuje o plotýnky tak, že zajišťuje individuální podepření páteře v bederní oblasti.


Tato patentovaná opěrka pracuje jako lidský kloub. Pracuje synchronně při všech otáčivých pohybech těla, při pohybech těla na stranu a vzad, neustále optimálně podpírá páteř.

sedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezení

Regulovatelný přítlak zádové opěrky

Posuvný sedák

3-D výškově nastavitelné opěrky rukou


Nastavením ocelové pružiny je možno seřídit přítlak opěrky zad dle individuální velikosti, váhy a osobního pocitu uživatele.


Pomocí posunutí čalouněného sedáku dopředu nebo dozadu se dá nastavit vzdálenost k opěradlu. Židle je tak optimálně přizpůsobená velikosti těla.


Většina modelů může být vybavena výškově nastavitelnými opěrkami rukou. Umožňují uživateli individuální nastavení područek dle momentálních potřeb.
Jsou nastavitelné na výšku, šířku i hloubku.

sedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezenísedus.cz mechaniky sezení

Výškově nastavitelné otočné područky

Područky nastavitelné do šířky

Anatomicky tvarovaný sedák


Tyto područky dovolují vedle výškového nastavení i otáčení podpěrek potažených měkkým plastem. To je velmi důležité obzvláště u počítačových pracovních míst a při střídání uživatelů židle či křesla.


Většina područek u otočných židlí a křesel se dá individuálně posunout i do strany.


Pomocí pánevní opěry zajišťuje správnou polohu pánve a jistou pozici při dynamickém sezení. Zabraňuje "samovolnému" sklouzávání ze sedací plochy.

sedus.cz mechaniky sezení

Nastavitelná opěrka hlavy


Sériově se používá u modelů porto l a lisboa s vysokým opěradlem. Umožňuje při opření hlavy pohodlné uvolnění krčních svalů.

+420 603 333 321

info@studiosedus.cz

SEDUS Česká republika
Steco Data, spol. s r. o.
Staňkova 18
149 00 Praha 4 Háje